Jesteś tutaj: Start

Ostatnie aktualizacje

Informacja -dane osobowe

2018-05-17

Administratorem Danych Osobowych (Administratorem) jest Szkoła PodstaWowa im. Porucznika Pilota Franciszka Surmy w Gołkowicach,

ul. 1 Maja 101A, 44-341 Gołkowice, tel. 32 47 27 644, e-mail: zsgolkowice@op.pl

Dane osobowe są przetwarzane przez Administratora:

a) w celu rekrutacji do oddziału szkolnego oraz kształcenia uczniów szkoły;

b) wypełnienie obowiązków określonych w przepisach prawa, w tym ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe; Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 sierpnia 2014 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji (Dz. U. z 2014 r. poz. 1170);

c) gdy jest to niezbędne do wykonywania zadania realizowanego w interesie publicznym;

d) na podstawie zgody – wyłącznie w celu wskazanym w treści udzielonej zgody.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, umowy oraz po zakończeniu umowy w celu wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze. Każda osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Osoba, której dane dotyczą ma prawo do wniesienia skargi do Organu Kontrolującego, gdy uzna, iż przetwarzanie danych osobowych jej dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku. Dane będą przekazywane innym odbiorcom wyłącznie w przypadku wystąpienia obowiązku prawnego.

Budżet 2018

2018-03-08

Nabór na stanowisko woźnej szkolnej

2017-09-19
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gołkowicach ogłasza nabór na stanowisko woźnej szkolnej. Wymagania: wykształcenie średnie lub zawodowe, dobry stan zdrowia, komunikatywność, aktualne orzeczenie lekarskie badania przeprowadzonego do celów sanitarno-epidemiologicznych.
Podania należy składać w sekretariacie szkoły.

Procedura przyznawania nagrody w postaci wycieczki dla najlepszych uczniów

2017-09-07

Rządowy program pomocy uczniom "Wyprawka szkolna" w 2017r.

2017-08-18

Urząd Gminy w Godowie informuje, że rozpoczęła się realizacja Rządowego programu pomocy uczniom "Wyprawka szkolna"  w 2017r.

W roku szkolnym 2017/2018 pomoc skierowana zostaje do uczniów z niepełnosprawnością intelektualną  w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi (w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym), uczęszczających w roku szkolnym 2017/2018 do szkół dla dzieci i młodzieży do klasy II i III szkoły podstawowej.

Pomoc w postaci dofinansowania zakupu podręczników może być udzielona na wniosek rodziców ucznia ( prawnych opiekunów, rodziców zastępczych ), a także nauczyciela, pracownika socjalnego lub innej osoby – za zgodą rodziców ucznia ( prawnych opiekunów, rodziców zastępczych,  osób prowadzących rodzinny dom dziecka ).

Wniosek należy złożyć do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2017/2018 w terminie ustalonym przez Wójta Gminy Godów, tj. do dnia 8 września 2017 r.

Dofinansowanie w ramach programu wynosi 175 zł - dla ucznia z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym - uczęszczającego do klasy II i III szkoły podstawowej – w przypadku gdy nie korzysta z podręcznika do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, zapewnionego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.

Szczegółowe kryteria dofinansowania reguluje:

Uchwała nr 115/2017 Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2017 r. w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom w 2017 r. – „Wyprawka szkolna”

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2017 roku w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych (Dz. U. 2017 poz. 1457).

Państwowa wyprawka szkolna bez podatku:

Zasady opodatkowania zakupu pomocy szkolnych dla uczniów reguluje z art. 21 ust 1 pkt 40 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zgodnie z nim zwolnione z podatku PIT są rodziny pobierające świadczenia pomocy materialnych dla uczniów pochodzących z budżetu państwa, budżetu jednostek terytorialnych a także ze środków szkół i uczelni. Oznacza to, że podatkiem nie są objęte świadczenia pieniężne wypłacane uczniom w celu umożliwienia kontynuowania nauki i rozwoju, a także wyrównywania szans edukacyjnych.